Soomlane avas Osti kaardiga naturaalse 1♦ ja Tiit hüppas Südist 2♥ vahele. Järgnes kaks passi ja Ost, kes ilmselt ei jaganud ära, et tal on käes ühemastileht, pakkus 3♣. Paras oleks olnud, kui ta oleks partnerilt odavates leidnud ♦xx ja ♣Ex ja seda mängima jäänud, aga West pakkus hoopis 3NT (ilmselt eeldades partnerilt rohkem üldrammu), mida Nordis istunud Maks paljuks pidas ja Ost jooksis ära nelja ruutusse. Antud kontekstis (Ostil vähemalt 6-5 odavad) on Westi leht juba päris tore ja ta leidis tõste geimi, mida Maks uuesti kontreeris (ma kahtlustan, et see oli juba mõnevõrra inertsist). Igatahes 12 tihi vastu kaitset ei olnud, 950 soomlastele.
Teises toas avas Vasja samuti 1♦, aga see on neil rannakas ja kuna nad mängivad 2♣ = kallid, siis lubab suvalist lehte viiese kallismastita. Süd pakkus 1♥, Sven Westist passis ja Nord tutvustas oma padamasti. Nüüd näitas Vasja 2NT-ga oma odavad ära, Sven valis 3♦ (ma usun, et kui ta oleks valinud 3♣, oleks Vasja jätkanud ikkagi ise 3♦-ga) ja Nord kontreeris. Mida iganes see tähendama pidi, seda ma ei oska kosta, igatahes ta ei alertinud seda ja Süd passis selle läbi, ju ta siis trahviks oli. Samad 12 tihi, 1270 Eestile ja +8 IMPi.
Väikse slämmi pakkumine oleks siin jaos endiselt võitev aktsioon olnud (1370)…
Slämmi leidmisel olex abix ostist tugeva ristiga avamine, 4. kaduja leht ju tegelikult. Kuigi pildipunktide vähesus võib mõnele kergelt illegaalne tunduda kui yritada antud kätt tugeva esitleda...
ReplyDelete1♣ avang on mõeldav, kui defineerida lehe ühemastileheks. Antud lehe kohta ütleksin mina siiski kahemastileht. Sestap ei avaks kindlasti 1♣, kuna nii võib teine mast üldse kaotsi minna. Enne avaksin selle lehega 2NT (odavad), mis tõenäoliselt ei jää passi alla, ning mis võimaldab vähemalt jaotuse ära pakkuda. Aga esimene valik oleks ikkagi "normaalne" ranna-ruutu (st ranna-ruutu, mis välistab ristiühemastilehe).
ReplyDeleteEi saa aru mida head annab jaotusliku 1♣ avangu ühemastilehtena piiritlemine...
ReplyDeleteKahemastilehted on tundlikumad vastaste agressiivse tõkestamise suhtes. Kui sa avad kunstliku avanguga, siis reeglina vajab kahemastileht veel kahte pakkumist, et leht ära kirjeldada.
ReplyDeleteÜldiselt nõus. Natuke saab ehk kiiremini info vahetatud kui kasutada Michealsi tüüpi pakkumisi. Siis on sul juba järgmise pakumisega vähemalt üks mast teada (vastaste pakumisega sama tugev). Leapinguga saab üldreeglina veel täpsemalt kirjeldada. Siiski eeldavad mõlemad et neljandal saab veel vabalt pakuda. Et see võimalus natuke reaalsem olex on abix endale rohkem punkte kätte krabada.
ReplyDelete