Thursday, January 8, 2015

8. jaanuar

Uusaastaturniiri võistkondlikul jätsin kasutamata hea võimaluse:

♠T85
♥KS9643
♦KE
♣S9

Leo avas esimeselt käelt (meie tsoonis, vastane mitte) 1♦, vastane pakkus 1♠ vahele ja mina veeretasin välja 3♥ - naturaalne, kutsuv. Teiselt vastaselt 3♠ ja nüüd üllatas Leo mind 4♠ pakkumisega!

PPV kontreeris seda (pole õrna aimugi, mida see tähendas), lasin Leoni, kes rekontreeris, näitamaks 1. ringi kontrolli ja siis küsisin ässasid ning 2 ässa ja ♥E vastas pressisin 6♥ ära.
PPV kontreeris sedagi. Nii et pakkumine oli siis:

1♦         1♠         3♥        3♠
4♠        DBL     pass     pass
RDBL  pass     4NT     pass
5♠        pass       6♥       pass
pass     DBL     pass…

Nüüd üllatas vastane ristikäiguga – mis oli selles suhtes veider, et teada on, et lauda ilmub pikk ruutu (me mängime 2♣ precisioni avangut) ja kui minu partner oleks sellise kontra pannud, siis oleksin ma kiires korras ruutukäigu teinud – isegi siis kui mul on seal xx ja ristis Exxxx (nagu avakäijal oli). Passi korral muutub normaalseks ristikäik – pada on nkn perspektiivitu. 

Paraku oli aga avakäijal õigus, lauda ilmus seitsmene ruutu ja ristis xx, ning leping läks üheta. Puugi sapine kommentaar selle kohta oli, et „nad ilmselt ei saa päris hästi aru…“



Aga jah, mida ma oleksin saanud ise paremini teha. Üks variant on, et kaitsta partneri potentsiaalset ristikuningat ja pakkuda 6♦ (mis antud hetkel poleks samuti töötanud, kuna avakäijal on ♣ÄK). 

Mida ma tegelikult oleks pidanud tegema, on see, et 4♠ järel visualiseerima Luksi jaotuse pajarenooga (seda ma ju tegelikult tegingi) ja bluffima 5♣ cuebidi. Siis ei ole vastastele esiteks nii punaselt ette tehtud, et pada käia ei tasu ja teiseks on ristit käia mõnevõrra ebamugavam. Järgmine kord olen targem. 

No comments:

Post a Comment