Wednesday, December 2, 2015

2. detsember

Esmaspäeval õnnestus taas pärast paariaastast pausi Tartu meistriks tulla. Kuigi me juhtisime üsna algusest saadik kogu aeg, ei olnud edu kordagi päris nii suur, et oleks võinud end lõdvaks lasta - kuigi vahe oli reeglina ca 20 VP peal, olid seoses mängugraafikuga viimastes voorudes meie vastasteks võistkonnad tabeli ülemiselt poolelt – ja nii läksime viimasele matšile vastu ca 8VP-se edumaaga tiitlikaitsja Piip ja Vine (Piip-Krips, Vaher- Mihkel Oras) ees.

Viimase esmaspäeva esimeses voorus (mängiti 5x3 ringsüsteemis) tuli meile vastaseks eelmisel aastal Piip ja Vine kolmandaks paariks olnud Poolakese-Lindepuu. Katsetasin aferistlikku avakäigukontrat – ja kui see vastaselt reki sai, siis oleksin tahtnud maa alla vajuda, sest see oli tõesti aferistlik liigutus. Õnneks olid mu partneriks olnud Irenel esiteks õiged kaardid ja teiseks oli ta ise asja kallal (ta tegi kaks väga head liigutust - ♦Ä peetamine kaks korda, mis tappis väljamängija sidemed ja paja läbikäik, mitte autopiloodilt ärtuga jätkamine) ja laekus +600. 
Teises toas jäi 3NT lihtsalt mänguks ja lõpuks tuli väljagi – nii et selles suhtes tegelikult avakäiguaferismid võivad olla märksa kasumlikumad, kui kohatisest -550/-800 laekumisest arvata võiks. Isegi kui vastased asja rekiga võidavad, siis peab sul õigus olema vaid pooltel kordadel, kui see aitab partneri õigele avakäigule. Keegi matemaatiliselt pädevam sõber võiks seda mõtet uperkuudis äkki edasi arendada?


Jagu ise on SIIN (kliberid kohati suht juhuslikud, aga mitte ruutus)