Tuesday, May 5, 2015

5. mai

Vahepeal tuleb partnerit ka kiita. Kuigi eilne klubi läks suhteliselt nutuselt, ei lasknud Martin Maasik end kaitses lõdvaks ja kasutas suurepäraselt ära skilli nimega „mõtle välja, miks partner nii käib!“
Nimelt oli tal esimeses käes odavas kalli vastu selline leht:

♠Ä63
♥ET874
♦E
♣9754

Pakkumine:
Pass      Pass      2♠      2NT
Pass      3♣*      Pass    3♦*
Pass….

3♣ oli ülekanne ruutusse. Ma ise oleksin selle lehega küll 3♠ pakkunud aga see selleks, nüüd tuli kaitsesse jääda.

Avakäiguks ♥4 ja avanes järgmine pilt:


                 Part
♠S
♥63                                Väljamängija
♦ST7632
♣KET3
                   ♠Ä63
                   ♥ET874
                   ♦E
                   ♣9754

Avakäigule mängis partner soldati ja väljamängija võttis ässaga ning jätkas trumpäss-trump, millele Martin mängis ♠3: „tahan pada!“ (antud kontekstis suure tõenäosusega juba lubab ässa, kuna avakäiku ei teinud). Sellegipoolest käisin ma tagasi ♥5, millele väljamängijalt kuningat ei tulnud.

Sellest tulenevalt raalis Martin välja, et mul ei ole ühtegi reaalselt mõistlikku ideed paja asemel teda väikse ärtuga käigule sokutada – kui ma just ei taha väga, et ta käigul oleks. Ja miks mul on vaja ta käigule saada? Eks ikka selleks, et ristilöök ära teha. Seega lauda ilmus väike risti, mina trumpasin, pajaga uuesti Martini kätte ja uus ristilöök võttis lepingu alt.

Rõõmu see meile küll otseselt ei toonud (meil endal on pajas umbes 10 tihi), kuid hea tunde tekitas ikkagi. Järgmine kord avan lehega:

♠ET9854
♥KS5
♦K985
♣-


kolm pada.

5 comments:

  1. Järelikult pidi väljamängija hakatuseks ärtut peetama. Või siis pärast ruutu emanda kukkumist uue trumbi asemel ise pada käima, et risti lööki oleks raskem tuvastama hakata.

    Avakäigule ärtu soldati mängimine oli kaitse seisukohalt samuti võtmetähtsusega. Tihi müüa see väga ei saanud (partner ei käiks ässa alt). Tihi võita see samuti ei saa. Küll aga tegi see kaitsele selgeks, et mõlemasse kätte on olemas ärtusisekud.

    ReplyDelete
  2. Ava järgmine kord ka 2S - isegi kui lõpeb halvasti, ei jää sa milleski süüdi.

    ReplyDelete
  3. Muide, hea avastamismäng avatihil. Tavapärane, aga hea sellegi poolest.

    ReplyDelete
  4. Oleks Martini lehega 2H avanud (kui lubab 6st, siis muidugi ei saa). Sinu lehega eelistan yldse 1S, see taltsutab vastaseid tihtipeale paremini kui mistahes blokk. ulaf

    ReplyDelete
  5. Me tegelikult isegi diskuteerisime seda avapakkumise värki.Martini lehe jaoks on meil sobiv avapakkumine 2D (esimeselt kahelt käelt odavas tsoonis mängime, et 2H/S on konstruktiivsed kuuesest ja 2D on "2 kalli poolblokk, mis ei mahu 2H/S definitsiooni alla). Ma oleks ka avanud, tema otsustas mitte.

    1S üldiselt hirmutab rohkem - aga tegelikult mida ma kardan? Ma arvan, et mida rohkem rändom on 2 kallist passinud partneri vastas, seda parem. Tihivõtupotentsiaaliga lehtedega võid nkn 3 avada.

    ReplyDelete