Tallinna Festivali kutsutute turniiril seisis järgmises üks 14 tihiga suur slämm (95%-ne, kuna ainuke, mis selle tapaks oleks pada 4-0 vales käes, siis tuleks mängida õigest käest suurt slämmi ristis).
Selle aasta kutsutute kehva taset näitab, et 15-l laual suutis selle ära pakkuda täpselt kaks paari: turniiri võitnud Kõivupuu – Jullis pakkusid 7NT ja kõige tituleeritum paar Holomejev – Hüppenen jõudsid 7♠ lepingusse – minu lugupidamine. Tegelikult ma ei taha ka väikse slämmi pakkunute kohta midagi halvasti öelda, suure slämmi pakkumine ei ole kunagi psühholoogiliselt kõige mugavam asi, kuid hämmastav on see, et enamusele paaridest jäi isegi see ületamatuks katsumuseks – üks paar pakkus 6♠ ja kolm jõudsid 6♣ lepingusse. Seitsme paari limiidiks oli 4♠ ja kaks proovisid õnne 3NT-ga. Vähemalt allapoole geimi keegi ei jäänud.
Ma arvan (asjaoludega täpsemalt tutvumata), et enamasti avas Ost ette Multi või 2♥-ga (kui ta otsustas avada 3♥, siis on N-Si ülesanne juba natuke keerulisem) ja Süd pakkus üle 3♣ - ja peale seda ei suutnud Nord aru saada, milline loom tal tegelikult kätte on antud (antud kontekstis on ♣E pigem väärt 4, mitte 2 hcp-d) või lihtsalt ei suutnud ennast mobiliseerida ja otsustas targu talitada.
Kahes lauas, mida BBOs üle kanti, käis igatahes asi nii:
ühes saadi pakkuda ühepoolselt (Ost ei avanud ette):
1♦___2♠
3♣___3♥
3♠___4♠
1♦ oli see Ranna-Ruutu värdvorm, kus 2♣ lubab kallismaste ja seega tuleb kõik odavalehed avada ühe ruutuga. 2♠ oli ilmselt tugev hüpe (ma ei tea, kui tugev täpselt) ja nüüd leidis Süd, et pigem kordab ta oma tummist ristit, selle asemel et kohe pada toetada (ei pruugi ka halb mõte olla, aga praegu töötas kehvasti), ilmselt oli tal plaanis partneri eeldatav 3NT nelja patta parandada ja see oleks võinud päris hästi toimida. Kahjuks tegi Nord 3♥ cuebidi (millena iganes ta seda mõtles, aga mis on suht hea pakkumine, partneril võib ruutus olla paar kaltsu või kasvõi ♦Kx, mis avakäigust läbi lõigatakse) ja nüüd ei näinud Südi 3♠ enam tugeva kooskõlastuse moodi välja (4♦ cue oleks ehk asja õigele rajale viinud, aga ma pelgan, et Süd kartis asja liiga keeruliseks ajada või siis arvas, et 3♠ juba on tugev kooskõlastus). Igatahes oli mis oli, aga üsna tuksi see pakkumine läks.
Teises lauas käis asi huvitavamalt – Ost avas Multiga.
(2♦)_3♣_____3♠
____4♠_____4NT
____5♥__(x)_6♣
pass. . .
Kuna Süd suutis kolmandal kõrgusel masti pakkuda, siis Nordil tekkis loomulikult huvi slämmi vastu. Ma arvan, et mina oleks kohe teinud sirgjooneliselt RKCB ristiga (4♦ praktiliselt kõigi partneritega), sest partneril on pigem kuuene kui viiene risti, kuid laua taga valiti 3♠. Iseenesest on see hea, kui sa tahad padaklapi tuvastada (ja sul on meetodid, et hiljem leida, et partneril on tõesti olemas ♣K, mitte mõni teine) aga teisest küljest võib asju natuke komplitseerida. Aga kui sa niikuinii otsustad slämmi minna, siis normaalse inimesega paaris mängides ei ole häda ka 3♠-ga alustamises – kui partner teeb 3NT, saad 4♣ kooskõlastada.
Nii et see selleks, esialgu midagi veel katki ei olnud, kuid kui vastane kontreeris 5♥ pakkumist, oleks Nord „minu maailmas“ pidanud sellele reki panema (1. ringi kontroll, tahab teada, kas partneril on kuskil veel midagi lisada), Süd pakkuma 6♣ - nii hea ristimast ju ometi ON lisaväärtus või näitab see lihtsalt ♣K-t või mida iganes ja Nord suure slämmi täis pakkuma.
Reaalses elus aga arvas Nord, et kuna nad niikuinii mängivad pada, siis 6♣ küsib lisaväärtusi ristis, et seitsmesse minna, kuid Südi kõrvadele kõlas see pigem nii: „meil on topeltklapp, vaata ise, kumba masti sa mängida tahad!“ või siis oli 3 paja pakkumise idee saada partnerilt teada keycardid padaga ja niikuinii ristit mängida. Kuna tegu oli IMPidele mänguga, siis võrreldes olukorda mustades mastides, ei ole eriti üllatav, et Süd valis trumbiks risti.
Kui West ei kontreeriks 5♥ pakkumist, siis Nord peaks pakkuma 5NT (Teel Suurde Slämmi vms. – igatahes kõik keycardid on olemas), Süd pakkuma 6♣ (♣K) ja Nordil on taas lihtne seitse ära panna.
Igatahes siit moraal – ära tee kavalaid pakkumisi partneri mastis, liiga palju variante, et midagi läheb sinnasamusesse.
Monday, June 7, 2010
Subscribe to:
Post Comments (Atom)
Nagu Sa ka ise ära mainisid on see suurepärane koht odava-RKCB tarvis. Peale multi avangut ja eeldades partneri kolmanda korrus ülepakkumise korrektsust on duubel emandaga slämmihuvi ülesnäitamine tõesti üsnagi loogiline. Padade varjamine polegi selles kohas ehk eriti keeruline arvestades võimalusega avanud käest "toetust" leida;)
ReplyDeleteKui ma õigesti mäletan, siis pärastises mölinas 6C pakkuja ütles, et küsis 6 ristiga risti kuningat ja tema partner ainult kehitas õlgu.
ReplyDelete