Sunday, March 29, 2015

30. märts

Käisin nädalavahetusel Läti võistkondlikke meistrivõistlusi mängimas – ja tiimis Maksi, Bruno Rubenise ja Maris Matisonsiga õnnestus saada esikoht. Võistluste formaat oli kuue võistkonnaga kahekordne ringsüsteem, 20-jaotuselised matšid, mis olid jagatud kaheks poolajaks, poolaegade vahel toimus vastaspaari vahetus.

Teise ringi kolmas matš oli väga sürrealistlik. Võistkonna „Optimisti“ (Romanovskis-Uljanovs-Reiters-Timofejevs-Purgailis-Zarumba) vastu võitsime esimese poolaja 10 jaotust IMPidega 80:1. Teise see-eest kaotasime 1:39 – nii et paras korvpall.

Esimese poolaja viimases jaotuses sattus vastane õnnetul kombel miini otsa.

Tsoonis kõik, partner avab 1♠ ja vastane pakub vahele 2♣, ning sul on käes:
♠Ä9
♥S5
♦ÄS9632
♣E73

Mida teha?

Meie loo kangelane valis mittesundiva 2♦ ja järgneski kaks passi – kuid ülepakkunu otsustas veelkord võidelda ning võttis asja kontraga üles. Mida nüüd?

Seekord tundus, et sobiv hetk on näidata oma lehe tõelist iseloomu rekontraga – ning pärast seda järgnes kolm passi ning kui tolm oli hajunud, tuli vastaste liini märkida 1000 punkti – seda hoolimata sellest, et partneril oli ruutus duubeltoetus.