Tuesday, March 25, 2014

25. märts

Seekord hoopis ühest vanast jaotusest.

Kui pühapäeval tuli JMV-l osalenutega jutuks, et see turniir oli mõnevõrra karm kogemus, kuna turniir oli harjumatult pikk (46 jaotust) ja lõpus oli raskusi isegi lauas olles väljamängija poolt tellitud kaartide õigesti mängimisega, siis tuli mulle meelde üks jagu oma minevikust.

Jagu mängiti aastal 2000 juunioride Euroopa Meistrivõistlustel. Võistlused toimusid Lõuna-Türgis, Antalyas ja me mängisime seal neljakesi – st. ilma vahetuseta. Kuna tegemist oli juuni keskpaigaga, siis oli seal kuradima kombel palav ja kuna me olime vaesed, ei olnud elamistingimused just kõige mugavamad. Kõik see kokku kurnas keha ja vaimu päris korralikult ning kuna mängiti kolm matši päevas (3x20 jaotust), siis õhtustes voorudes juhtus kohati „imelisi“ asju. Kõige hullem hetk oli 17. voor, kui mängugraafik oli olnud seni tihedaim ja vastu tuli turniiril lõpuks esikoha saanud Norra. Me pääsesime küll viigiga, aga seal matšis esines jaotus, mis pärast võistluste Daily Bulletin’i jõudes andis meile turniiri lõpuks auhinna kategoorias „Best Disaster“. Daily Bulletini jõudis see teadagi sellepärast, et me selle neile ise saatsime kui võimaliku näite selle kohta „kui kehvasti on tegelikult võimalik kaitsta“.

Jaotuse leiab siit: http://tinyurl.com/qbz8sgh

Meie kommentaar toimunule võistluste Daily Bulletinist (tagasi tõlgitult):

Ilmselt oli Westi 3NT mõeldud pigem blufina vastaste võimaliku kallismastigeimi vastu, aga kuigi 4 kallist läheb taha, õnnestus tal saada hea tulemus teisel moel.
Nord alustas kahe kõrge ärtuga, millele ta partner viskas ♥8 ja ♥3, näidates sellega paarisarvu ärtusid. Mis tal peas toimus, on üsna ebaselge, aga igatahes olles näinud avakäigul väljamängija ♥9-t, tekkisid tal luulud, et teine ärtu oli väike ja seega tegi väljamängija petteviske ♥ET9x-st, et veenda Nordi uue ärtuga jätkama. Muuhulgas oli ka Süd teisel tihil ♥3 ära visates (♥7 asemel) masti kinni blokeerinud – kui oleks vaja olnud ära võtta viis ärtutihi, oleks see nüüd võimatu olnud. Hiljem jaotust analüüsides seletas ta seda sellega, et „äkki on ♥7-t hiljem vaja, kui Nordil on ainult neljane ärtu!“…
Seega, mingil põhjusel tundus Nordile nüüd, et ♠Ä tõmme on hea mõte. Sellele viskas Süd ♠2 (keelav, „pajakäik ei meeldi“) ja Nord sai aru, et kolme padatihi ei tule. Oleks Süd vaevunud pajaässa alla emanda viskama, siis oleks Nord ärtusse tagasi lülitunud, lootes ikkagi partnerilt neljast ärtut, kuid hetkel ta seda ei teinud ja proovis oma õnne hoopis ♦E-ga. Väljamängija võttis ässa ja kasseeris sisse oma kuus ristit.
Selle peale pidid NS leidma kumbki neli äraviset. Südile tundus, et ta ♠E on väärtuslikum kui ta ruutud ja arvas, et ka ♦S on Nordi käes, sest too oli käinud ♦E (vaata veelkord jaotust!), seega viskas ta kõik oma ruutud minema ja väljamängija sai koguni ületihi. Sellist kaitset ei oskaks isegi halvimas unenäos ette kujutada!



(Kusjuures kogu see nali läks meile maksma väga vähe, sest teises toas lasti NS liinil neli kallist kuidagi välja ja lepingu taha võtmine oleks meile ainult 3-4 punkti päästnud. Aga piinlik oli ikkagi.)

1 comment:

  1. See kinnitab taaskord seda teooriat et avakäigu K (nii valikust AK, kui KQ) ei toimi eriti hästi...

    ReplyDelete